Diş Beyazlatma-Ağartma

Diş beyazlatma tedavisi dış etkenlerden kaynaklı renklenen dişi ağartma işlemidir. Birçok yapılış tekniği vardır. Aralarında en başarılı olanı klinikte yapılan beyazlatmayı takiben evde yapılan ev beyazlatma sistemidir. Buna kombine beyazlatma denir. Muayenenizin ardından hekiminiz klinik ortamda ve klinik tipi beyazlatma solüsyonu ile beyazlatma işlemini yapar. Ardından dişlerinizden ölçü alınarak ev tipi beyazlatma için gerekli şeffaf plaklar elde edilir. Size vermiş olduğu beyazlatma setinin nasıl ve ne kadar kullanılacağını anlatır ki burası çok önemlidir. Çünkü doz aşımı dişlere zarar verip hassasiyet yapabilir.
Diş beyazlatma her dişe, her hastaya yapılamaz. Yapılması için dişin sağlıklı olması ilk kriterdir. Diş hekiminiz ile görüşmeden dişlerinize beyazlatma yaptırmayınız.
Diş beyazlatma tedavisi ile ortalama 3-4 tona yakın ağarma beklenmektedir. Bu beyazlık geçicidir. Ortalama 6 ay içerisinde dişiniz eski haline dönmektedir. Bu süreçte maksimum performans almak adına beyazlatıcı macunlar kullanılabilir.
Özellikle beyazlatma tedavisini takip eden 48 saat önemlidir. Bu süreç içerisinde dişleriniz renkli gıda ve içeceklerin etkisine daha da açık hale gelir.
Esas önemli olan nokta hekiminizin tedavi sonrası bakım tavsiyelerine uymanızdır.
Diş beyazlatma tedavisi hakkında hekimlerimizden detaylı bilgi almak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.
Her şey güzel bir gülüş için

Share:

Bir cevap yazın