Mikro Diş Hekimliği

Mikro diş hekimliği operasyon sahasını büyüten herhangi bir optik cihaz yardımıyla yapılan minimal invaziv (girişimsel) diş hekimliği uygulamaları olarak tanımlanmaktadır.

Mikro Diş Hekimliği

Diş hekimleri son derece küçük yapılar üzerinde çalışırlar. Mikro dişhekimliği operasyon sahasını büyüten herhangi bir optik cihaz yardımıyla yapılan minimal invaziv (girişimsel) diş hekimliği uygulamaları olarak tanımlanmaktadır.

Günümüzde bu amaçla optik looplar ve operasyon mikroskopları kullanılmaktadır. Görselleştirmenin geliştirilmesi sayesinde tedavi daha kesin ve daha az girişimsel olabilmekte ve mevcut diş yapısı korunabilmektedir.

Restoratif alanda özellikle gözle görülemeyen erken safhadaki diş çürüklerinin teşhisi, çürük temizlenmesi ve kavite açılması gibi prosedürler hassas bir şekilde uygulanabilmektedir.

Bu teknik sayesinde hasta konforu artırılarak restorasyonlar fark edilmeyecek şekilde estetik bir biçimde hazırlanabilir. Yine erken safhada henüz boşluk oluşturmamış çürüklerin erken teşhisi sayesinde flor uygulanması gibi koruyucu diş hekimliği hizmetleri de etkin bir şekilde verilebilmektedir.