Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Gömülü, sürmemiş dişlerin cerrahi operasyon ile çıkarılması;

Son zamanlarda değişen yaşam şartlarına ayak uyduran günümüz insanında bu değişimin bir sonucu olarak 20 yaş dişleri sürmemekte ve gömülü olarak kalmaktadır. Bazı dişler sorun çıkarmazken çoğu 20 yaş dişleri çeşitli ağrı, baskı, çürük, rahatsızlık hissi ile sorunlar çıkarabilmektedir.

Bazı genetik ve çevresel faktörlerden ötürü başta üst çene köpek dişi olmak üzere diğer dişlerde çene kemikleri içinde gömülü kalabilmektedir. 20 yaş ve diğer gömülü kalan dişlerin çekimi kliniğimizde yapılmaktadır. Ayrıca diş eti, çürük ve diğer sorunlardan kaynaklı diş çekimleri de yapılmaktadır.

  • Çene eklemi rahatsızlıklarının medikal ve cerrahi tedavilerinin gerçekleştirilmesi,
  • Total, Bölümlü ve Sabit protezlerin yapımından önce ağız yumuşak dokularında ve çene kemiklerindeki patolojilerin cerrahi olarak tedavisi;

Total, Bölümlü ve Sabit protezlerin yapılması için kişinin ağız dokularında bazı şartlar aranmaktadır. Ayrıca Epulis Fissüratum, Protez Stomatiti, Hipertrofik Dental Papil gibi normal olmayan durumlar da olabilir. Bu gibi durumlarda cerrahi olarak gerekli tedavi ve düzeltmeler yapılır ve hastalar protez için en uygun şartlara getirilir.

  • İmplant yerleştirilmesi;

İmplantlar çene kemiğine yerleştirilirken ufak çaplı bir cerrahi prosedür gerektirir. Kliniğimizde alanında uzman diş hekimleri ile ağrısız ve hızlı bir şekilde implantlar yerleştirilir.

  • Ortodontik amaçla çene kemiklerine çeşitli destek vida ve aparey yerleştirilmesi, çene kemiklerinin genişletilmesi veya daraltılması ve sürdürülmesi planlanan gömülü dişlerin üzerlerinin açılması,
  • İleri teknolojik, patolojik ve radyografik teknikler ile tanı ve tedavi planlaması•Baş ve yüz ağrılarının; çene eklemi bozukluklarından ve çeşitli diş hastalıklarından köken alma olasılığının yüksek olması nedeni ile ayırt edici tanıya varılması için Nöroloji, Nöroşirurji, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Psikiyatri, Algoloji vs. gibi Anabilim Dalları ile multidisipliner çalışmalar yapılması ve tüm cerrahi operasyonların işlemin türü ve hastanın sağlık durumuna göre genel anestezi, lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilerek hastaların ağrısız ve rahat bir şekilde tedavi olmaları.
  • Tümör, kist, iltihap ve defektlerin tedavi ve düzeltilmesi
  • Tükürük bezi hastalıklarının tedavisi

Gerçekleştirilmektedir. Ayrıntılı bilgi için kliniğimize başvurabilirsiniz.