İmplant Üstü Protezler

İmplant Üstü Protezler

Yapılacak protezin türü tamamen ağzın ve hastanın durumuna bağlıdır. Temel olarak implant üzerine Total ve Bölümlü Protezler ve Sabit Protezler ( köprü, full porselen, zirkonyum restorayonlar) yapılabilir.

İmplant üzerine yapılan Total ve Bölümlü (Hareketli) Protezlerde tutuculuk gözle görülür bir şekilde artmaktadır. Konuşma, gülme, ısırma, çiğneme hareketlerinde hareketli protezler implantlar sayesinde çenede oynamadan ve ayrılmadan kalabilmektedir. Protezin doğal hareketler sırasında ağızdan çıkmasını ve oynamasını engeller. Öksürürken, gülerken, konuşurken yaşanacak tatsız olayları ortadan kaldırır.

Tam diş eksikliklerinde bazı hastalar takılıp çıkarılabilen Total Protezi istememektedir. Bu durumda çenelere detaylı klinik ve radyografik muayeneden sonra implantlar yerleştirilir. Bu implantlar üzerine ise vakaya göre değişmekle beraber tek bir bütün halinde ya da parça parça Zirkonyum Restorasyonlar hazırlanır ve yerleştirilir. Diş eti uyumu, estetik, fonksiyon ve dayanıklılık açısından en popüler ve tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisidir. Gençler ve ruhu genç kalanlar İmplanüstü Sabit Zirkonyum Restorasyonları daha çok tercih etmektedir.