Porselen Laminate Veneer

Porselen Laminate Veneer

Diş dokusundan minimum aşındırma yapılarak veya hiç aşındırma yapılmadan uygulanan konservatif bir protetik tedavi seçeneğidir. Önceleri dişteki sınır ve görünüş düzeltmeleri için bütün diş aşındırılırken bu teknik ile 0,3-0,7 mm’lik bir aşındırma ile dişler istenilen form ve görünüşüne kavuşabiliyor.

Son zamanlarda popüleritesi ve kullanımı artan Porselen Laminate Veneer tedavisi en çok üste çene ön dişlerin ön bölgelerinde uygulanır. Cinsiyet ayrımı olmaksızın estetik bölgede yer alan bu dişler kişinin gülüşünde şüphesiz önemli bir yer tutar. Diş beyazlatma ile sonuç alınamayan bazı durumlar vardır. İleri derecedeki antibiyotik, florozis renklenmelerinde kalıtsal yapı ve renk bozukluklarında diş beyazlatma istenilen sonucu vermeyebilir.Ön dişlerinin arasında aralıklar olan (diastema) vakalarda kullanım yeri bulur.

Porselen Laminate Veneer restorasyonlar çok ince kalınlıkta istenen renk, boy ve formda özel olarak hazırlanmış bir porselenden laboratuar ortamında hazırlandığı için kişi, estetik açıdan gülüşünde çok başarılı sonuçlar almaktadır.

Gün geçtikçe gelişmeye devam eden seramik ve rezin bağlanma-yapıştırma sistemleri ile Porselen Laminate Veneer restorasyonlar estetik başarılarının yanında dayanıklılık ve fonksiyon açısından da başarılı sonuçlar elde etmeye başlamıştır.

Porselen Laminate Veneer Restorasyonlar açısından muayene, tedavi planlaması ve fiyatı hakkında kliniğimize danışabilrisiniz.